Czym się kierować przy wyborze schodów drewnianych?

Decyzja o wyborze schodów nie jest łatwa, a wiadomo, że jest to niezbędny element
domu piętrowego czy z poddaszem. Schody oprócz funkcji praktycznej, którą pełnią, mogą być też efektownym elementem dekoracyjnym, zarówno ze względu na kształt, jak i materiał wykorzystany w konstrukcji. Na etapie budowy i aranżacji wnętrza domu powinniśmy uwzględnić nasze oczekiwania co do wyboru schodów. Nadrzędnym wyznacznikiem podziału schodów jest ich konstrukcja. Kierujemy się też ilością dostępnej przestrzeni, którą chcemy wykorzystać na schody. Konstrukcja schodów w zależności od wielkości domu może przybierać różnego rodzaju formy.
W ciągu ostatnich latach nastąpił przełom w projektowaniu schodów, ich montażu czy różnorakości tworzyw, z których się je produkuje. Jednak nadal największym liderem wśród materiałów, które się wykorzystuje do ich budowy i wykończenia jest drewno. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, z wielką przyjemnością pomożemy dokonać właściwego wyboru.

Schody drewniane i ich ponadczasowość

Schody drewniane przez to, że są naturalne, uniwersalne, mają swój urok a przy tym są trwałe, zyskują bardzo wielu zwolenników w przyszłych użytkownikach. Produkuje się je od wielu pokoleń. Drewno daje poczucie ciepła i przytulności. Do schodów drewnianych wykorzystuje się drewno drzew liściastych (klon, brzoza, dąb, buk, wiśnia, jesion, orzech), jak też gatunki drzew egzotycznych. Właściwie dobrany gatunek drewna i jakość wykonania to gwarancja sukcesu. Tworzywo to wspaniale eksponuje się w stylu klasycznym jak też nowoczesnym. Drewniana konstrukcja nie stanowi tak dużego obciążenia, jak np. schody żelbetowe. Oprócz ciepła i estetyki schody drewniane są gwarancją bezpieczeństwa. Właściwie wykonana konstrukcja pozwoli użytkownikom tego modelu schodów cieszyć się ich pięknem i funkcjonalnością przez wiele długich lat.

Zakki – schody drewniane

Nasza oferta posiada wiele różnego rodzaju wzorów schodów drewnianych, które pozwolą na stworzenie unikatowego wnętrza. Materiał, który jest wykorzystywany do produkcji tego rodzaju schodów jest najwyższej jakości. Buk i dąb to drewno najczęściej wykorzystywane w naszych pracach. Dopełnieniem całej konstrukcji schodów jest balustrada, którą również w naszej firmie można zamówić. Balustrada nie tylko jest gwarancją bezpieczeństwa w codziennym przemieszczaniu się pomiędzy kondygnacjami, ale też elementem dekoracyjnym, który nadaje schodom wyjątkowy charakter. Nasze bogate portfolio i opinie zadowolonych klientów są wizytówką naszej firmy. Stawiamy na najwyższą jakość wykonania i materiałów, kreatywność, indywidualizm i zadowolenie klienta.

Zapraszamy, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Przewiń do góry