Solidne schody metalowe

Schody metalowe możemy coraz częściej spotkać w domach, firmach, biurach jak i w obiektach użyteczności publicznej.

Zalety schodów metalowych

Schody te cieszą się dużym powodzeniem zaraz po schodach drewnianych i schodach na beton. Właściwy dobór konstrukcji schodów metalowych ma duże znaczenie dla komfortu ich użytkowników. Materiały, które wykorzystujemy są wyjątkowo funkcjonalne, doskonale znoszą działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i są odporne na eksploatację. Mają dużą nośność i się nie wypaczają, co pozwala zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Metal – podstawowy materiał

Do produkcji schodów metalowych najczęściej wykorzystuje się takie surowce jak stal nierdzewna, stal ocynkowana i stal kwasoodporna. Z roku na rok zainteresowanie schodami zewnętrznymi w zasadzie wzrasta. Schody wykonane z tychże materiałów stanowią ciekawą alternatywę dla wszelkiego rodzaju schodów nowoczesnych wykonanych z innego tworzywa i świetnie sprawdzają się w różnych przestrzeniach.

Należy zatem pamiętać, że metal cechuje najwyższa odporność na działanie niekorzystnych czynników, mowa tu o wysokiej wilgoci, dużym promieniowaniu UV jak też wysokich temperaturach. Te właśnie właściwości i dodatkowo solidne wykonanie są gwarancją na satysfakcjonujące użytkowanie przez kilkadziesiąt lat. Schodów metalowych nie musimy konserwować ani specjalistycznie zabezpieczać , tak jak wymagają tego schody drewniane, ponieważ są bardzo trwałe. Konstrukcyjnie oraz wizualnie różnią się od schodów dywanowych oraz schodów drewnianych z powodu innego rodzaju materiałów użytych do wykonania.

Schody metalowe Zakki

Następna ważna zaleta to plastyczność materiału, która pozwala na komponowanie metalu z innym surowcem, np. z drewnem czy szkłem hartowanym. Dzięki temu schody metalowe doskonale wpasowują się w otoczenie, tworząc z nim spoistość i zgodną całość. Cechuje je niemal bezgraniczna możliwość aranżowania.

Kolejna cecha to łatwy i szybki montaż, czego nie możemy powiedzieć o schodach z drewna czy z kamienia, które potrzebują znacznie więcej pracy i czasu. Schody metalowe są wizualnie lżejsze aniżeli konstrukcja żelbetowa czy drewniana.

Schody metalowe są też tańsze niż ich drewniane czy kamienne odpowiedniki.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie na długie lata.

Przewiń do góry