Schody spiralne, kogo powinny zainteresować?

Schody spiralne nazywane też kręconymi lub schodami giętymi zyskują na popularności, a to dla tego, że są doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych przestrzeni. To doskonały wybór do domów i mieszkań dwupoziomowych, w których chcemy zachować przestronność i komfort w użytkowaniu. Takie modele stanowią dobrą alternatywę do dużych i zajmujących więcej przestrzeni schodów. W naszej bogatej ofercie każdy klient znajdzie dla siebie model, który na pewno spełni jego oczekiwania.

Zalety schodów giętych i wybór materiału

Schody tego typu czyli schody gięte w przeciwieństwie do schodów jednobiegowych nie zajmują zbyt dużo przestrzeni i mogą zostać umieszczone w niemalże każdym pomieszczeniu. Schody spiralne dają wrażenie lekkości. Doskonale sprawdzą się w zaadaptowanym strychu na poddasze lub mieszkaniu dwupoziomowym czy połączą parter z antresolą. Rozwiązań jest wiele.

Wybór materiału jest zależny od określonego elementu schodów. Schody spiralne mogą być oryginalnie wykończone przy wykorzystaniu drewna, stali, szkła czy innych materiałów. Szczeble zazwyczaj wykonuje się z odpornego drewna dębowego. W schodach spiralnych istotna jest mocna balustrada, która pełni funkcję nośną, zrównoważenia i wzmocnienia konstrukcji.
Nasze projekty charakteryzują się lekkością konstrukcji, a ich atutem jest jeszcze element dekoracyjny wnętrza.

Przykład schodów spiralnych

Kiedy zdecydować się na wybór schodów spiralnych?

Jak już wiadomo schody spiralne są świetną propozycją do domu, gdy nie posiadamy dużego i przestronnego wnętrza. Niezaprzeczalnie, wyróżniają się swoim designem. Okrągła konstrukcja, która jest inna niż pozostałe budzi duże zainteresowanie i przyciąga spojrzenie. Doskonale wyglądają schody wykonane z drewna bądź drewno w połączeniu z metalowymi elementami. To dobre rozwiązanie, które sprawdzi się w aranżacji minimalistycznej, jak też nowoczesnej. Model tych schodów w niczym nie ustępuje schodom klasycznym jeśli chodzi o bezpieczeństwo i intensywność użytkowania.

Czym charakteryzują się nasze schody spiralne?

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na tworzenie projektów wyjątkowo komfortowych i bezpiecznych dla naszych klientów. Bazujemy na starannie wyselekcjonowanych materiałach, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością, jak również łatwością w pielęgnacji i renowacji. Właśnie dlatego, nasze schody przez wiele lat cieszą swoim wyglądem. Swoistość tych modeli sprawia, że każdy projekt możemy realizować wedle indywidualnych potrzeb klienta. W ciągu wielu lat prowadzenia naszej działalności cały czas powiększa się baza zadowolonych klientów z naszej oferty.

Schody gięte doskonale wpasowują się w pomieszczenie

Schody gięte wkomponują się w każde wnętrze

Schody spiralne są rozwiązaniem praktykowanym od wielu lat tam, gdzie nie ma możliwości na schody proste. Model takich schodów pozwala wejść na znaczne wysokości, a jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca. Konstrukcja schodów spiralnych nadaje lekkości i nowoczesności. Różnorodność materiałów, jak również możliwość dokonywania przeróbek w projekcie zgodnie z życzeniem klienta to gwarancja udanego efektu finalnego, który doskonale będzie się komponował z każdym wnętrzem. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji schodów spiralnych.

Przewiń do góry