Schody nowoczesne w 2021 roku

Schody nowoczesne w 2021 roku

Schody stanowią niezwykle istotną rolę we wnętrzu każdego domu. Wybierając schody kierujemy się nie tylko komfortem w użytkowaniu i bezpieczeństwem ale także efektem wizualnym. Zwracamy uwagę na to, czy będą spójne z aranżacją naszego wnętrza. Schody nowoczesne bardzo często są największą ozdobą dwupoziomowego mieszkania czy domu. Urzekają nas swoim kształtem, minimalizmem, dekoracyjnością, innowacyjnością połączeń i konstrukcją. Dobrze skonstruowane stopnie czy balustrady są dopełnieniem całego wnętrza, jak również podnoszą jego walory estetyczne.

Przykład na schody nowoczesne w minimalistycznym wnętrzu

Przykład minimalistycznego wnętrza w kolorze bieli. Nowoczesny design współgra z ascetyczną konstrukcją schodów

Schody nowoczesne jako element dekoracji domu czy mieszkania

Podejmując decyzję o schodach należy uwzględnić wiele kwestii. Na pewno nie powinniśmy jej podejmować pod wpływem impulsu, gdyż jest to inwestycja na wiele lat. Schody często stanowią centralny i jakże istotny punkt aranżacji wnętrza.

Schody nowoczesne w obecnych czasach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielu użytkowników schodów. To kwintesencja domu. W rękach właściwego producenta schodów ich forma może zyskać prawdziwą przestrzenną rzeźbę.

Schody w nowoczesnym salonie

Wygodne wnętrze, czyli połączenie dużej przestrzeni wraz z nowoczesnymi schodami

Materiał na schody nowoczesne

Kształt i konstrukcja przy schodach nowoczesnych to nie wszystko, gdyż jakże ważny jest materiał, z którego schody są zrobione.

Co cechuje styl nowoczesny?

Na pewno innowacyjność łączeń materiałów. Przykładem może być szklana balustrada w połączeniu z granitowymi stopniami. Najbardziej uniwersalnym materiałem, który doskonale pasuje do wielu stylów wnętrz począwszy od klasycznego skończywszy na nowoczesnym jest drewno. Drewno, które emanuje ciepłem dając gwarancję przytulnego wnętrza. Materiał ten, wykorzystany do wykonania stopni czy to z dębu czy też drewna egzotycznego dopełni ekskluzywny wygląd naszego pomieszczenia.

Nowoczesne schody kamienne z dodatkami szklanymi

Schody wykonane z kamienia połączone z metalowymi poręczami oraz szklanymi balustradami.

Z czym możemy łączyć drewno dla jeszcze lepszego nowoczesnego efektu.

A mianowicie jako element balustrady wewnętrznej lub zewnętrznej  sprawdzi się w tym przypadku i metal jak i szkło.  Równie dobrze nowoczesne wnętrza prezentują się doskonale z elementami szklanymi zainstalowanymi na stopniach schodów nowoczesnych. Na pewno stworzy to designerskie wnętrze. Co zyskamy? Pomieszczenia takie zyskują na lekkości i przestronności. Sprawiają wrażenie też większych aniżeli są w realu. Jeśli chodzi o elementy szklane przy schodach nowoczesnych, to tylko pozory, że są delikatne, gdyż w efekcie są bezpieczne oraz komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Przy produkcji schodów nowoczesnych też korzysta się z metaloplastyki.

Lekkie schody nowoczesne w jasnym mieszkaniu

Intrygująca konstrukcja oraz wysokiej jakości wykonanie gwarantują dokonały efekt finalny, który cechuje nowoczesne schody

Pięknie wykonana metaloplastyka o nietypowym kształcie ażurowej balustrady doskonale współgra ze schodami drewnianymi. Łączenie tego typu przyciąga spojrzenia najbardziej wytwornych klientów. Jedna z zalet schodów metalowych to przede wszystkim ich plastyczność w obróbce i konstrukcji. Najczęściej przy metalu wykorzystuje się stal nierdzewną (chromowo-niklową), węglową, żeliwo bądź trwalszą stal kwasoodporną.

Kolejnym surowcem wykorzystywanym w produkcji schodów nowoczesnych jest kamień, mowa tu na przykład o granicie lub marmurze. Doskonale materiał ten harmonizuje z nowoczesną aranżacją domu. Bardzo fajny jest granit w czarnym kolorze. Materiał ten może dobrze się prezentować z elementami w złotych kolorach.

Nowoczesne wnętrze, czyli schody w salonie

Szklane nowoczesne schody w przestronnym salonie

Przykład salonu w którym schody spełniają zwoją rolę i nie zajmując nadmiaru miejsca.

Od jakiegoś już czasu schody w salonie to nieodłączny element nowoczesnych domów. Na co zwrócić uwagę wybierając schody do salonu? Oczywiście muszą się one doskonale wpasować w styl aranżacji całego salonu. Nie zapominajmy, że schody to również element dekoracji. Konstrukcja jak i odpowiednia kolorystyka, komponująca się ze stylem, w jakim utrzymany jest salon zapewni, że całość będzie się prezentować wyśmienicie. Może co dla niektórych schody w salonie to problem, aczkolwiek dobrze przygotowany projekt rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.

Nowoczesna konstrukcja i materiały

Nowoczesne detale schodów

Precyzyjnie wykonane detale zwiększają funkcjonalność oraz poprawiają wygląd schodów

Możemy zatem pozwolić sobie na designerską konstrukcję i innowacyjność materiałów. Ciekawe rozwiązanie to propozycja schodów ażurowych. Schody takie są gwarancją wizualnie powiększonej przestrzeni a miejsce wolne pod schodami nadaje się dodatkowo do wykorzystania. Schody nowoczesne w salonie bardzo dobrze się zawsze prezentują. W nowoczesnych pokojach gościnnych doskonałym rozwiązaniem może się okazać lekka konstrukcja z barierkami. Konstrukcja taka gwarantuje bezpieczeństwo, a ponadto nie oddziela w całkowity sposób schodów od salonu. Nie ma wrażenia przytłoczenia. Efekt, który zyskujemy to otwarta przestrzeń. Salon ze schodami sprawia, że wśród domowników jest większa integracja, gdyż jest to otwarte i centralne miejsce, do którego każdy z nich ma ułatwiony dostęp. By zachować przyjemny charakter pokoju gościnnego dobrze jest zamontować schody blisko wejścia do salonu. Dodatkowo zapewni większą funkcjonalność.

Styl loft i schody nowoczesne

Nowoczesne schody na strych antresolę lub loft

Nowoczesne i wygodne schody ułatwiają wygodny dostęp do antresoli lub strychu.

W takiego typu pomieszczeniach można pozwolić sobie na bardziej oryginalne rozwiązania, szczególnie gdy mowa o antresoli. Lofty charakteryzują się  surowym wnętrzem. Schody, które można w takich przestrzeniach zastosować to nowoczesne schody stalowe, które zapewnią industrialny charakter pomieszczenia.

 

No Comments

Post A Comment