Najczęściej schody dywanowe stanowi konstrukcja drewniana, która doskonale nadaje się do nowoczesnych domów. Jak wygląda montaż? Stosuje się razem z nimi balustradę ze szkła, stali bądź innych elementów. Urządzając czy to dom jednorodzinny, czy też dwupoziomowe mieszkanie niejednokrotnie stajemy przed dylematem, na jakie schody drewniane się zdecydować, pamiętając, że taka decyzja jest decyzją na długie lata.

Schody dywanowe
Schody dywanowe

Schody dywanowe muszą być wytrzymałe

Cechą która wyróżnia schody dywanowe to ich konstrukcja. Konstrukcja tego typu realizowana jest z drewna dębowego. Materiał tego rodzaju posiada przede wszystkim bardzo wysoką wytrzymałość. Zatem charakteryzują się dużą wytrzymałością. Ponadto istotny jest dobór materiału. Schody tego rodzaju muszą spełniać główny najważniejszy warunek, czyli wytrzymująca znaczne obciążenia konstrukcja nośna. Jak to uzyskujemy? A mianowicie z powodu właściwego połączenia stopni, podstopni, balustrady jak też stalowej konstrukcji.

Schody dywanowe bardzo eleganckie

Schody tego typu urzekają swoim urokiem, można śmiało powiedzieć, że są hitem w konstrukcji XXI wieku. Efektownie eksponują się w każdym wnętrzu. Pozwalają nie tylko na bezpieczne poruszanie się po nich między poziomami domu ale też doskonale wkomponowują się w aranżację wnętrza nadając jemu ponadczasowy wygląd. To rzeczywista innowacja.

Obsługujemy klientów z województwa Pomorskiego czyli między innymi Trójmiasto, Gdańsk, Sopot oraz Gdynia.

Schody drewniane to propozycja dla miłośników reguły „mniej znaczy więcej”. Ich prostota powoduje, że jednocześnie przyciągają uwagę klienta efektownością formy, jak też kunsztem wykonania. Dodatkowo, jeśli dodamy wyjątkowe zdobienia otrzymamy konstrukcję, która sama w sobie będzie ozdobą wnętrza. Ważne też, że je można poddawać wielu modyfikacjom w celu uzyskania zadowolenia z rezultatu końcowego. Mamy bardzo wielu klientów zachwyconych finalnym efektem. A to opinia klienta jest najlepszą rekomendacją.

Z czego wykonuje się ten typ schodów?

Schody dywanowe cechuje niesamowita wytrzymałość, która wynika nie tylko z materiału, który został wykorzystany do ich produkcji. Wewnątrz schodów znajduje się wzmocnienie przy pomocy metalowej i niewidocznej konstrukcji, która jest ważnym elementem. Są to schody samonośne pozbawione belek policzkowych (bocznych). Ciężar schodów w całej konstrukcji opierana jest na stopniach i podstopniach. Model tego typu schodów może mieć formę prostą, zabiegową i wachlarzową.

Wysokiej jakości drewno jest podstawowym materiałem

Do produkcji schodów wykorzystywane są różnego rodzaju drewna. Należy pamiętać, aby było ono twarde i odporne na obciążenia. Balustrada stanowi jeden z ważniejszych elementów pozwalający uzyskać właściwą sztywność całej konstrukcji schodów. Drewno najczęściej wykorzystywane do produkcji to drewno rodzime, np. buk, jesion, dąb ale też i egzotyczne, takie jak merbau lub teak.

Wiele osób ma wątpliwości co do stabilności schodów dywanowych samonośnych. Należy zaznaczyć, że są to schody, których się nie przytwierdza do ściany. Nie ma zatem obaw, aby konstrukcja tego typu schodów była mniej wytrzymała czy stabilna. Schody typu dywanowego samonośne muszą być perfekcyjnie zamocowane w podłodze w niewidoczny sposób, jak też stropie i niejednokrotnie w ścianach bocznych bądź innych elementach nośnych.

Balustrada to wygoda i dekoracja schodów dywanowych

Balustrada ze szkła hartowanego lub balustrady w stylu angielskim, które są właściwie dobrana stanowią dodatkowo piękno schodów dywanowych samonośnych. Jeśli chodzi o schody dywanowe samonośne wytrzymała balustrada to absolutna konieczność. Natomiast nie ma konieczności montowania balustrady w przypadku tych schodów, gdyż ich montaż do ściany pozwala na dokonanie wyboru, czy chcemy balustradę czy też nie. Jeśli już wybierzemy, balustrada w tym przypadku może być bardziej delikatna oraz ozdobna.

Nadmienię jeszcze, że balustrady wewnętrzne wycinane laserowo, o których pisałam powyżej są niesamowicie wytrzymałe, a wpływ na tą wytrzymałość ma materiał, z którego są wykonane, dodatkowo nie stanowią żadnego problemu w utrzymaniu ich w czystości. Jest to niezwykle istotne, gdy w domu są małe dzieci. Balustrady malowane są proszkowo. Wybierając unikatowy wzór i kolor można dopasować design tak, aby podkreślał nietuzinkowość wnętrza i doskonale został wpasowany w pozostałe elementy aranżacji domu lub mieszkania. Balustrady szklane oprócz tego, że są przede wszystkim bardzo wytrzymałe to jeszcze prezentują się niezwykle okazale i nowocześnie. Kolejną ich zaletą jest duża siła nośna, co wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania schodów.

Czy schody dywanowe są bezpieczne?

Poręcze na schodach dywanowych na schodach małych czy dużych, jak również na schodach zewnętrznych stanowią niesamowicie ważny element, który dopełnienia wykończenia każdego domu czy mieszkania, w którym są np schody spiralne. Ma to duży wpływ na komfort w trakcie pokonywania kolejnych stopni. Poruszanie się po schodach przy zamontowaniu poręczy jest o wiele bezpieczniejsze i łatwiejsze dla jego użytkowników. Szczególnie poręcze są konieczne, gdy w domu są osoby starsze czy dzieci. Pokonując kolejne stopnie ważne jest zachowanie równowagi, a poręcze to znacznie ułatwiają. Reasumując balustrada i poręcz to nie tylko bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników niezależnie od wieku ale też element dekoracji domu lub mieszkania.

Zalety schodów dywanowych

Najważniejszy atut to ich piękno. Schody dywanowe świetnie wyglądają w otwartych pomieszczeniach z powodu swoich rozmiarów. Przez swój atrakcyjny i niepowtarzalny wygląd stanowią dekorację każdego wnętrza dopasowując się do przestrzeni. Drewno, z którego zostały wykonane doskonale komponuje się także ze szkłem i stalą, co sprawia, że ten typ schodów bardzo dobrze wpasowuje się we wnętrza nowoczesne. Najczęściej można je spotkać w domach właśnie o nowoczesnym i minimalistycznym wystroju. Jako producent dokonujemy niezbędnych przeróbek w projekcie, aby schody te idealnie spełniały oczekiwania domowników i pasowały do każdego pomieszczenia. Ważną zaletą schodów drewnianych jest ich funkcjonalność. To model ceniony przez wielu klientów.

Czy wybranie schodów dywanowych to dobry pomysł?

Schody dywanowe mogą być wykonane z dowolnego materiału, aczkolwiek najczęściej wybieramy drewno i metal. Zatem, jeśli zależy Ci na wnętrzu stawiającym na minimalistyczne podejście do schodów to dobry wybór. Występują w wielu rodzajach. Każdy projekt schodów drewnianych jest dostosowywany do indywidualnych upodobań klienta. Są znakomitym rozwiązaniem dla tych co szukają czegoś, co łączy schody nowoczesne z resztą domu. Projekty naszych schodów dywanowych charakteryzują się nieszablonowym wzornictwem i indywidualnym podejściem do każdej realizacji jak i wnętrza domu.

Schody dywanowe i ich montaż

Mówiąc o montażu schodów dywanowych można użyć dwóch prostych słów: sprawnie i szybko. Z czego to wynika? Jako firma możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem a to przekłada się na naszą sprawną pracę w ich montażu. Jesteśmy w posiadaniu nowoczesnego sprzętu, co bywa dużym atutem.

Zagospodarowanie przestrzeni

W nowoczesnych wnętrzach bardzo dobrze wyglądają, gdy przestrzeń pod nimi jest niezabudowana, aczkolwiek istnieje możliwość zaaranżowania tej przestrzeni. Oto kilka propozycji architekta aranżacji wnętrz, jak w interesujący i praktyczny sposób można wykorzystać miejsce pod schodami dywanowymi.

Najbardziej powszechnym sposobem na wykorzystanie wolnej przestrzeni pod schodami dywanowymi są półki, szafki i szuflady, w których można przechowywać np. buty, ubrania, sprzęt sportowy, itp. Szafki zarówno zamykane jak i otwarte. Ponadto przestrzeń tą można przeznaczyć na pralkę lub suszarkę. Innym rozwiązaniem jest kącik biblioteczny z regałem na książki i wygodnym fotelem. A dla miłośników wina półka na kolekcję alkoholu. Niekiedy miejsce pod schodami drewnianymi może być dobrym miejscem dla pupila. Może tam się znaleźć legowisko lub drapak dla kota.

Intrygujące rozwiązanie

Przyjęło się że dodanie schodów dywanowych do wnętrza są bardzo oryginalnym rozwiązaniem w przypadku aranżacji domu czy mieszkania, chociaż nie są często wykorzystywane w pomieszczeniach. We wnętrzach, gdzie są te schody, zawsze stanowią element dekoracyjny, który skutecznie przykuwa uwagę. Posiadając tak duże doświadczenie w produkcji i montażu schodów drewnianych, balustrad oraz poręczy jako firma, doskonały sprzęt, jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość usług, zapewniając przy tym niesamowitą estetykę i wytrzymałość schodów dywanowych.

W jakim wnętrzu je stosować?

Schody dywanowe cechuje minimalizm, nie znajdziemy tu niepotrzebnych ozdobników. Cecha charakterystyczna tychże schodów to stopnie i podstopnie, które są tego samego wyglądu. Wykorzystując naturalne elementy schodów stanowiących piękno dekoracji domu tudzież mieszkania. Bardzo często przy produkcji tychże schodów stosuje się drewno, aczkolwiek nie wyłącznie. Możemy się spotkać z wykorzystaniem przy schodach dywanowych kamienia, metalu lub  betonu dekoracyjnego. Do tego rodzaju schodów możemy wybrać dowolną balustradę, która sprawi, że schody zyskają na oryginalności i efektywności. Mowa tu o balustradach ze stali nierdzewnej, drewna, szklanych czy z lin ozdobnie plecionych. Doskonale sprawdzą się zarówno jako schody w domach jednorodzinnych jak również w loftach albo w schodach do biura.

Przewiń do góry