Schody dywanowe z trwałego drewna

Schody dywanowe urzekają swoim urokiem. Efektownie eksponują się w każdym wnętrzu. Pozwalają nie tylko na bezpieczne poruszanie się po nich między poziomami domu ale też doskonale wkomponowują się w aranżację wnętrza nadając jemu ponadczasowy wygląd. To rzeczywista innowacja. Schody dywanowe to propozycja dla miłośników reguły „mniej znaczy więcej”. Ich prostota powoduje, że jednocześnie przyciągają uwagę klienta efektownością formy, jak też kunsztem wykonania. Dodatkowo, jeśli dodamy wyjątkowe zdobienia otrzymamy konstrukcję, która sama w sobie będzie ozdobą wnętrza. Ważne też, że schody dywanowe można poddawać wielu modyfikacjom w celu uzyskania zadowolenia z rezultatu końcowego. Mamy bardzo wielu klientów zachwyconych finalnym efektem. A to opinia klienta jest najlepszą rekomendacją.

Charakterystyka schodów

Schody dywanowe z barierką
Schody dywanowe z barierką

Schody dywanowe przypominają zwiewny dywan, który spływa po kolejnych stopniach w dół okalając całą konstrukcję. Jako producent takiego modelu schodów doskonale wiemy jak to zrobić, chociaż uzyskanie takiego rezultatu wizualnego nie jest łatwe. Atutem tego typu schodów jest to, że nie zajmują dużo miejsca. Ze względu na swoją subtelną konstrukcję, są ozdobą każdego wnętrza. Pomimo swojej lekkości są w stanie utrzymać duże obciążenia.

Z czego wykonuje się ten typ schodów?

Schody dywanowe są schodami samonośnymi pozbawionymi belek policzkowych (bocznych). Ciężar schodów w całej konstrukcji opiera się na stopniach i podstopniach. Model tego typu schodów może mieć formę prostą, zabiegową i wachlarzową. Do produkcji schodów wykorzystuje się różnego rodzaju drewna. Należy pamiętać, aby było ono twarde i odporne na obciążenia. Balustrada stanowi jeden z ważniejszych elementów pozwalający uzyskać właściwą sztywność całej konstrukcji schodów. Drewno najczęściej wykorzystywane do produkcji to drewno rodzime, np. buk, jesion, dąb ale też i egzotyczne, takie jak merbau, teak czy wenge. Prawidłowo zrobione schody, aby mogły cieszyć swoim pięknem muszą być wykonane z jednego kawałka drewna.

Zalety schodów dywanowych

Najważniejszy atut to ich piękno. Schody dywanowe świetnie wyglądają w otwartych pomieszczeniach z powodu swoich rozmiarów. Przez swój atrakcyjny i niepowtarzalny wygląd stanowią dekorację każdego wnętrza dopasowując się do przestrzeni. Drewno, z którego zostały wykonane doskonale komponuje się także ze szkłem i stalą, co sprawia, że ten typ schodów bardzo dobrze wpasowuje się we wnętrza nowoczesne. Najczęściej można je spotkać w domach właśnie o nowoczesnym i minimalistycznym wystroju. Jako producent dokonujemy niezbędnych przeróbek w projekcie, aby schody te idealnie spełniały oczekiwania domowników i pasowały do każdego pomieszczenia. Ważną zaletą jest też ich funkcjonalność. To model ceniony przez wielu klientów.

Czy wybranie schodów dywanowych to dobry pomysł?

Schody dywanowe mogą być wykonane z dowolnego materiału, aczkolwiek najczęściej wybiera się drewno i metal. Zatem, jeśli zależy Ci na wnętrzu stawiającym na minimalistyczne podejście do schodów to dobry wybór. Występują w wielu rodzajach. Każdy projekt jest dostosowywany do indywidualnych upodobań klienta. Są znakomitym rozwiązaniem dla tych co szukają czegoś, co łączy schody z resztą domu. Projekty naszych schodów dywanowych charakteryzują się nieszablonowym wzornictwem i indywidualnym podejściem do każdej realizacji jak i wnętrza domu.

Przewiń do góry